Budowa grilla murowanego – jak go zrobić

Przed rozpoczęciem budowy murowanego grilla, musisz określić, gdzie chcesz umieścić dół. Powinien on znajdować się z dala od nisko wiszących gałęzi lub innego zagrożenia pożarowego. Będziesz musiał również wykopać stopę i zbudować drewniane formy, aby utworzyć fundament. Wykopać wykop o wymiarach 50×50 cali. Fundament powinien mieć co najmniej 6 cali grubości. Po tym, trzeba będzie położyć cegły.

Budowanie tradycyjnego grilla z cegły

Aby zbudować tradycyjny grill z cegły, będziesz potrzebował dobrego zestawu cegieł. Najpierw trzeba będzie przygotować teren, na którym ma stanąć grill. Użyj poziomicy, aby sprawdzić rogi, aby upewnić się, że są proste i kwadratowe. Następnie będziesz chciał umieścić zestaw do grillowania. Kiedy skończysz, zakończ proces budowy, usuwając zaprawę. Możesz zakończyć pracę następnego dnia.

Aby zacząć, będziesz potrzebował równego miejsca na swoim patio lub ogrodzie. Jeśli masz betonową podstawę, możesz jej użyć. Zwróć również uwagę na kierunek wiatru, ponieważ może to wpłynąć na wysokość i kształt Twojego grilla. Gdy już znajdziesz najlepszą lokalizację, ułóż pierwszy poziom cegieł. Upewnij się, że pozostawisz co najmniej pół cala między cegłami, aby zaprawa mogła się prawidłowo osadzić.

Następnie ułóż podstawę. Będzie ona stanowiła fundament Twojego grilla. Wymieszaj pięć części piasku z jedną częścią cementu i wody. Ta mieszanka powinna być twarda i równa, ale nie krucha. Następnie użyj kielni, aby umieścić cegły w liniach prostych. Zaznacz krawędzie za pomocą poziomicy. Po położeniu fundamentu swojego grilla, możesz zacząć układać cegły.

Do zbudowania murowanego grilla będziesz potrzebował od 100 do 150 cegieł. Jeśli chcesz, aby Twój ceglany grill stał wyżej, możesz użyć więcej niż jednej warstwy. Inne materiały, których będziesz potrzebować to zestaw do grillowania, taca na węgiel drzewny, stojak do podgrzewania i powierzchnia robocza. Ponadto będziesz potrzebował kilku narzędzi, w tym piasku budowlanego i cementu. Dodatkowo będziesz potrzebował betonowej płyty, aby stanąć na.

Przy budowie murowanego grilla, będziesz musiał rozważyć, gdzie zamierzasz go umieścić. Upewnij się, że jest z dala od bezpośrednich promieni słonecznych. Ciepło ceglanego grilla może być nie do zniesienia w miesiącach letnich, więc upewnij się, że umieścisz swój grill w zacienionym miejscu. Jeśli nie masz żadnego naturalnego cienia, możesz podlinkować namiot lub lekką tkaninę nad nim, aby stworzyć cień.

Dodanie tandoor i pieca do pizzy do murowanego grilla

Poza tradycyjnym grillem, możesz również dodać tandoor lub piec do pizzy do swojego murowanego grilla, aby uczynić go bardziej uniwersalnym. Te dwa elementy kuchenne wymagają więcej konserwacji, ale dadzą Ci możliwość przyrządzania wielu różnych potraw. Oto jak zbudować jeden z nich. Po pierwsze, musisz zdecydować się na wielkość swojego grilla. Następnie wybierz cegły, które będą potrzebne do jego wykonania. Możesz również rozważyć betonowe bloki paver jako fundament dla swojego grilla.

Jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś z cegłami, możesz czuć się onieśmielony tym pomysłem. Ale spokojnie, budowa grilla z cegły nie jest trudna, jeśli podążysz za dobrym tutorialem. Samouczek YouTubera przeprowadzi Cię przez cały proces, a nawet zademonstruje kroki wymagane do wykonania ceglanego grilla. Grill z cegły będzie wyglądał świetnie, gdy już skończysz!

Dostępne są plany dla grilla z cegły, które pomogą Ci go zbudować. Możesz skorzystać z planu grilla z cegły do pobrania z Instructables. Jest on mniejszy i można go ukończyć w jeden dzień. Plan Instructables zawiera jasne instrukcje i mnóstwo zdjęć. Ma również wiele pomocnych zdjęć, które pomogą Ci po drodze. Istnieje kilka różnych planów grillowania cegły online.

Możesz kupić niedrogie termometry na podczerwień z Amazon. Pomogą Ci one zmierzyć temperaturę jedzenia i dostosować ogień w razie potrzeby. Upewnij się, że dodajesz jeden dziennik na raz. Podczas korzystania z murowanego grilla zawsze dodawaj jedną kłodę na raz, aby utrzymać ciepło. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Będziesz gotować więcej pysznego jedzenia i mieć więcej zabawy robiąc to!

Używanie zaprawy do budowy murowanego grilla

Podstawowe kroki w konstruowaniu murowanego grilla są podobne do tych używanych do budowy każdego innego rodzaju konstrukcji. Zacznij od wypełnienia podstawy grilla obfitą warstwą zaprawy. Umieść pierwszą cegłę w zaprawie i podążaj z następną. Upewnij się, że cegły są równe i wyrównane. Użyj poziomicy, aby sprawdzić cegły pod kątem wyrównania. Gdy będziesz zadowolony z umieszczenia cegieł, możesz zacząć budować resztę grilla.

Będziesz musiał wykonać suchy przejazd przed użyciem zaprawy. Zacznij od narysowania przybliżonego zarysu grilla w kredzie, 2 cale do wewnątrz od krawędzi płyty. Następnie zmierz odległość między dwoma pierwszymi kursami, aby upewnić się, że układasz grilla dokładnie. Po zmierzeniu odległości, wymieszaj trzy części piasku z jedną częścią cementu. Podczas mieszania zaprawy, powinna ona być łatwa do rozprowadzenia. Jeśli mieszanina jest zbyt gruba, użyj gąbki, aby ją oczyścić.

Następnie będziesz musiał zakupić grill i patelnię ogniową. Jeśli nie masz jeszcze tych przedmiotów, udaj się do lokalnego sklepu z artykułami gospodarstwa domowego lub sprzętu i zakup je. Upewnij się, aby zaznaczyć dokładną lokalizację każdego grilla, ponieważ będzie to służyć jako przewodnik podczas układania cegieł. Umieść te kratki około 5-6 cali od siebie. Upewnij się, że masz co najmniej dwie lub trzy półki, aby zmieścić grill.

Ułóż następną cegłę w ten sam sposób, jak zrobiłeś to z poprzednim. Upewnij się, że wszystkie cegły są w pionie przed przejściem do następnego kroku. Powtórz te kroki, aby zbudować drugi poziom grilla. I wreszcie zakończ, umieszczając trzecią cegłę. Cegły będą trzymane razem przez łóżko zaprawy około 10 milimetrów. I ten proces jest powtarzany aż do zbudowania całej konstrukcji.

Aby zbudować grill z cegły, musisz zacząć od zbudowania pierwszego kursu konstrukcji. Będziesz potrzebował około 10 kursów cegły, więc zacznij od wymieszania dużej partii zaprawy. Używając kielni do cegieł, stwórz mały wałek zaprawy. Umieść pierwszą cegłę na wierzchu zaprawy i zeskrob jej nadmiar. Następnie użyj poziomicy, aby sprawdzić poziom i pion cegieł. Po zakończeniu pierwszej warstwy cegieł, możesz położyć następną cegłę, i tak dalej. Będziesz musiał upewnić się, że cegły dotykają się podczas ich układania.

Wybór najlepszego projektu dla grilla z cegły

Istnieje wiele różnych typów i wzorów grilli z cegły, i możesz wybrać jeden, aby uzupełnić styl i odczucia swojej przestrzeni życiowej na zewnątrz. Oprócz wyboru kształtu, można wybrać materiały i wykończenie. Możesz również użyć różnych komponentów do budowy grilla, takich jak kociołek, palenisko i dodatkowe urządzenia do palenia. Projekty grilli murowanych są łatwe do znalezienia w Internecie i można je dostosować do osobistych wymagań.

Wybierając projekt grilla murowanego, należy rozważyć potrzeby swojej rodziny. Wybór klasycznego prostokątnego kształtu jest łatwiejszy niż wybór okrągłego. Standardowy rozmiar dla większych rodzin to 70 cm szerokości na 40 cm głębokości. Możesz również wybrać grill wykonany z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur lub wodoodpornych, co zapewni, że pozostanie on w dobrej kondycji przez lata. Murowany grill to świetny sposób na stworzenie relaksującej atmosfery na Twoim podwórku.

Budując murowany grill pamiętaj, aby budować go według siedmiu kursów. Wewnętrzna ściana powinna być boczna, aby mogła podtrzymywać tacę do grillowania. Użyj pół cegły, aby stworzyć równą krawędź. Możesz również dodać ostatnią warstwę ceglanych kołków do zewnętrznej ściany, aby stworzyć schludną krawędź. Po zakończeniu grillowania, wylej dużą płytę chodnikową nad cegłami, aby zakończyć strukturę.

Taca do gotowania może pomóc w dokładnym ułożeniu cegieł. Korzystanie z tego może zmniejszyć liczbę cegieł, które musisz przyciąć. Następnie powinieneś przygotować mieszankę zaprawy. Ta mieszanka powinna zawierać pięć części piasku i jedną część wody. Upewnij się, że zaprawa jest sztywna. Poziomica jest poręcznym narzędziem do oznaczenia zewnętrznej krawędzi Twojego ceglanego grilla w cemencie. To da Ci prostą linię podczas układania cegieł, a także pomoże Ci stworzyć kąty proste na rogach.

Wybór najlepszego projektu dla ceglanego grilla może wydawać się zniechęcający dla osób, które nigdy wcześniej nie pracowały z cegłami. Jednak budowa grilla z cegły może być stosunkowo łatwa, gdy podążasz za dobrym tutorialem. Gdy dostaniesz hang of it, grill będzie wyglądać niesamowicie. Wybierz więc projekt, który najbardziej Ci odpowiada! Jeśli chcesz zbudować murowany grill, weź pod uwagę kilka wskazówek i porad. Dzięki nim cały proces będzie o wiele prostszy!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top