Filtracja oleju

filtracja oleju

Firma Olbromski jest przedsiębiorstwem rodzinnym, które na pierwszym miejscu stawia zadowolenie odbiorców. W ofercie znajdziemy oleje przemysłowe, silnikowe, hydraulicznej, przekładniowe, oleje morskie, motocyklowe, do łodzi sportowych, do pojazdów zabytkowych i tym podobne. Możemy liczyć na atrakcyjną cenę i szeroką ofertę producenta. Filtrowanie oleju hydraulicznego to ważna kwestia w razie zanieczyszczeń różnego rodzaju. Jakie zanieczyszczenia wymagają filtracji? O czym warto wiedzieć? Czego dotyczy filtracja oleju hydraulicznego?

Skąd biorą się zanieczyszczenia w oleju?

Zanieczyszczenia w oleju mają różnorodne przyczyny. Mogą one powstać w wyniku tarcia lub wytrącić wewnątrz wskutek rozkładu oleju. Najczęściej spotykanymi zanieczyszczenia, które mogą dostać się do układu olejowego, są:

  • pył węglowy, popiół, cement,
  • krzemionka, czyli pył z otoczenia,
  • zanieczyszczenia powstałe w trakcie  prac serwisowych lub remontowych. 

Z kolei zanieczyszczenia powstające w układzie olejowym mogą dotyczyć cząstek powłoki lakierniczej, cząstek metalicznych lub cząstek korozji. W takiej sytuacji pomocna jest filtracja olejuGdy wiemy, skąd pochodzą zanieczyszczenia, trzeba pamiętać o wielkości cząstek. Można je podzielić na widoczne gołym okiem i niewidoczne. Te pierwsze wskazują na poważne uszkodzenia elementów maszyny lub znaczne zużycie. Wczesne wykrycie cząstek zużyciowych pozwala podjąć prewencyjne działania, które ochronią maszynę przed awarią. 

Filtracja oleju hydraulicznego

Warto zauważyć, że technologia filtracji oleju pozwala znacznie wydłużyć żywotność glikolu lub oleju. Chemiczne reakcje powstają przez oddziaływanie tlenu, temperatury, metali, czy też cząstek katalitycznych. Dzięki filtracji pozbędziemy się cząstek stałych z oleju. Plusem jest możliwość powtórnego zastosowania oleju. Olbromski oferuje niezwykle szeroką ofertę, która spełni nasze oczekiwania. 

Mikrofiltracja może dotyczyć oleju hydraulicznego, turbinowego, maszynowego, chłodziwa, emulsji olejowej itp. Działania zmniejszają ilość wytwarzanych odpadów, co przekłada się na pozytywny wpływ na naturalne środowisko. Ważne jest to, że filtrowanie oleju hydraulicznego wykonywane jest z użyciem agregatu filtrującego. Posiada on specjalne filtry, które pochłaniają wodę i zanieczyszczenia stałe powyżej 1 mikrona. W taki sposób unikamy awarii, dotyczących obecnością wody i zanieczyszczeń w oleju. Nie każdy wie, że te czynniki są przyczyną wielu awarii. 

Agregat filtracyjny

Filtracja oleju hydraulicznego odbywa się z użyciem agregatu filtrującego. Urządzenie jest przeznaczone do bocznikowego filtrowania przemysłowego oleju, przepłukiwania instalacji hydraulicznych lub do napełniania zbiorników. Nie należy pomijać istotne wyposażenie urządzenia. Znajdziemy tutaj miernik  wilgotności i zanieczyszczeń oleju, który określa klasę czystości (na podstawie normy ISO 4406). Wewnętrzna pompa ma za zadanie tłoczyć olej przez filtr zgrubny, a następnie filtr dokładny. Dochodzi do wyeliminowania zanieczyszczeń o wielkości 1 μm. Pominięcie filtra dokładnego jest jednoznaczne z zastosowaniem zaworu obejściowego. To pozwala wypompować stary olej oraz zmierzyć czystość oleju przed filtracją i po filtracji. 

Olbromski posiada w ofercie szeroki zakres produktów i usług, które firmy dopasują do swoich oczekiwań. Filtracja oleju dzięki temu odbywa się sprawnie i skutecznie. Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top