Naprawa ekranu grzejnika – Jakim klejem przykleić ekran grzejnika?

Kiedy próbujesz naprawić pęknięty ekran nagrzewnicy, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy możesz go naprawić samodzielnie, czy też musisz kupić wersję z rynku wtórnego. Prawda jest taka, że to zależy. Możesz uzyskać nowy ekran nagrzewnicy za ułamek ceny oryginalnego. Oto trzy opcje: klej gorilla, rozpuszczalnik Bondic i klej silikonowy. Możesz wybrać, którykolwiek z nich wolisz, ale należy uważać, aby przeczytać instrukcje first.

Gorilla Glue

Usługiwanie Gorilla Glue do przyklejenia ekranu grzejnika jest świetnym sposobem na naprawę nieszczelnego, złamanego lub pękniętego grzejnika. Twardy klej ma unikalną zdolność do rozszerzania i łączenia materiałów. Działa z metalu, kamienia, ceramiki, gumy i innych materiałów nieporowatych. Niektóre tworzywa sztuczne są kompatybilne, ale nie polietylen czy polipropylen. Przed zastosowaniem Gorilla Glue, upewnij się, że powierzchnie są czyste.

Jeśli nie jesteś pewien, czy użyć Gorilla Glue, wypróbuj najpierw niewielką ilość, aby przetestować trwałość kleju. Jest bezpieczny do stosowania na tkaninach bez dodawania płynu do zmiękczania tkanin. Podczas stosowania kleju, poczekaj, aż jest częściowo suchy, zanim zastosujesz go do tkaniny. Czekając, aż klej jest częściowo suchy zwiększy siłę wiązania. Jeśli masz problemy z uzyskaniem go do przyklejenia do ekranu grzejnika, skonsultuj się z profesjonalistą, aby uzyskać job done.

Jeśli używasz Gorilla Glue do przyklejenia ekranu grzejnika, upewnij się, że wybierzesz odpowiedni klej. Niektóre materiały nie będą dobrze współpracować z klejem, ale Gorilla Glue będzie działać na większości powierzchni. Ważne jest, aby pamiętać, że tworzywa sztuczne nie utrzymują silnego wiązania, a ten klej może tego nie zrobić. Niezależnie od tego, czy używasz kleju odpornego na ciepło, czy nie, sprawdź instrukcje producenta, aby być pewnym.

Jeśli nie masz doświadczenia w używaniu Gorilla Glue, możesz spróbować acetonu, aby go poluzować. Użyj wacika zwilżonego acetonem, a następnie umieść go na obszarze, gdzie klej jest przyklejony. Pozostaw go na około 5 minut, a następnie usuń go za pomocą mokrej szmatki. Jeśli klej nie zdążył dobrze wyschnąć, możesz użyć szpachli, aby go odkleić.

Przezroczysty żel Gorilla Glue to doskonały klej do nieporowatych powierzchni. Może być stosowany do każdej czystej, suchej powierzchni i utwardza się w ciągu kilku godzin. Nałóż kroplę na cal kwadratowy i pozostaw do utwardzenia. Nie nakładaj więcej niż jedną kroplę na raz i pamiętaj, aby przechowywać klej z dala od dzieci i zwierząt. Najlepiej jest przechowywać Glue Gel w chłodnym, suchym miejscu. W przeciwnym razie klej może zżółknąć.

Jeśli wolisz wysokiej jakości super glue gel, jest Loctite gumowany super glue gel. Ten produkt łączy się z różnymi porowatymi powierzchniami, w tym z plastikiem, metalem i szkłem. Dobrze sprawdza się na malowanym drewnie, porcelanie i szkle. Formuła żelu jest nieco bardziej odporna na wodę niż Gorilla Glue. Oba rodzaje Gorilla Glue mogą przykleić ekrany grzejników, ale Loctite jest lepszy do większych powierzchni.

Przezroczysty klej Gorilla Glue jest doskonały do ogólnych projektów, takich jak naprawa uszkodzonego ekranu, i jest bardzo mocny i trwały. Może być używany zarówno do projektów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Może być bejcowany lub malowany po dokładnym przeszlifowaniu. Ponieważ nie rozszerza się po utwardzeniu, tworzy silne wiązanie nawet w ekstremalnych temperaturach. Zawsze upewnij się, że przed zastosowaniem Gorilla Glue oczyścisz obszar przed rozpoczęciem projektu. Klej może poplamić ubrania, więc upewnij się, że nosisz stare ubrania przed użyciem tego produktu.

Rozpuszczalnik Bondic

Jeśli jesteś na rynku dla nowego ekranu grzejnika, możesz rozważyć użycie rozpuszczalnika Bondic, aby przykleić powierzchnię do niego. Rozpuszczalnik ten wykorzystuje światło UV do łączenia przedmiotów. Działa najlepiej podczas klejenia małych i precyzyjnych obszarów, ale jest trudniejszy w użyciu niż tradycyjne kleje. Będziesz musiał być pewien, że używasz go w odpowiedni sposób, aby światło UV dotarło do całej klejonej powierzchni.

Bondic(r) to płynna forma cząsteczek plastiku. Światło UV przełamuje barierę cieczy, co przyciąga molekuły. Gdy się zorganizują, naturalnie wyrównają się, tworząc ciepło. Łatwiej będzie przykleić ekran na miejscu, jeśli użyjesz rozpuszczalnika Bondic. Możesz również użyć tego rozpuszczalnika do przyklejenia szklanych ekranów do elementów grzejnych. Ale pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić wskazówki dotyczące stosowania przed rozpoczęciem.

Klej silikonowy

Jeśli masz problemy z dopasowaniem ekranu grzejnika, możesz zastanawiać się, jak użyć kleju silikonowego. Jeśli nie jesteś pewien, jak zastosować ten klej, oto kilka wskazówek:

Po pierwsze, wybierz odpowiedni rodzaj kleju do danego zadania. Jeśli instalujesz ekran na zewnątrz, będziesz chciał coś, co będzie trzymać się w ekstremalnych warunkach pogodowych. Chociaż większość klejów jest wodoodporna, silikon jest znany jako silniejszy i jest najlepszy do zastosowań zewnętrznych. Należy pamiętać, że każdy rodzaj kleju ma inny czas utwardzania i ustawiania. Superglue, na przykład, ustawia natychmiast, podczas gdy silikon trwa wszędzie od 24 godzin do jednego tygodnia, aby wyschnąć całkowicie.

Inny dobry powód, aby użyć silikonu jest jego elastyczność. Może on wytrzymać temperaturę 600 stopni Fahrenheita. A ponieważ może być elastyczny nawet po utwardzeniu, silikon jest świetny do wielu zastosowań. Oprócz przyklejania ekranów, silikon jest również bardzo odporny na wodę i chemikalia. Różne rodzaje klejów silikonowych mają różne zalety. Systemy jednoskładnikowe skupiają się na wygodzie i nie wymagają mieszania, podczas gdy systemy dwuskładnikowe wymagają mieszania. Kolejną zaletą jest to, że silikon utwardzany promieniami UV lub promieniowaniem nie wymaga dodatkowego wytwarzania ciepła.

Inną wskazówką jest użycie suszarki do włosów, aby przyspieszyć proces utwardzania. Podczas używania silikonu nigdy nie należy wystawiać uszczelniacza na działanie wilgoci przed jego wyschnięciem. Spowoduje to, że stanie się miękki i nie będzie dobrze przylegał. Najlepiej zostawić go na noc, ale jeśli nie jest to opcja, użyj suszarki do włosów przez kilka godzin. Ważne jest, aby pozwolić na całkowite wyschnięcie masy uszczelniającej przed nałożeniem jej na ekran.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top