Szafa wnękowa – jak mierzyć?

Jeśli planujesz budowę szafy do zabudowy, powinieneś najpierw określić jej wymiary. Szafę można zbudować z płyty gipsowo-kartonowej, a jej wnętrze również z płyty gipsowo-kartonowej. Aby przyciąć płytę gipsowo-kartonową, należy użyć noża i naciąć płytę na prostej krawędzi. Po uderzeniu w przeciwległą stronę, zatrzaskuje się wzdłuż linii. Nacinamy papier i usuwamy nadmiar, aby uzyskać prosty pomiar.

Wymiary wbudowanej szafy

Wymiary szafy walk-in będą zależały od jej elementów. Na przykład, sypialnia walk-in closet będzie miała szerszy plan podłogi niż standardowa szafa w sypialni, co ułatwia dostęp do przedmiotów. Ogólny rozmiar także zależy na jak dużym ty polubiłeś je być. Jeżeli ty chcesz maksymalizować kwotę przestrzeń w twój chodzić w szafie, ty musisz mierzyć je dwa razy przed ty robisz twój purchase.

Inny znacząco czynnik w determinować rozmiar twój szafa jest swój głębokością. Szafy przychodzą w różnych głębokościach, więc to jest konieczne rozważać głębokość ścian w celu określenia dokładnego umieszczenia półek i innych komponentów. Ogólnie, reach-in szafa jest 36 cali szeroki przez 22 cali głęboki. Głębokość ścian jest również czynnikiem, więc zawsze wybieraj najmniejszy możliwy pomiar.

Aby stworzyć idealną szafę walk-in, upewnij się, że mierzysz swój zasięg. Średnia wysokość szafy to około 5ft 6ins (1,6m), więc powinieneś upewnić się, że uwzględniasz to podczas projektowania układu. Na przykład, jeśli musisz powiesić kilka długich płaszczy, rozważ zaprojektowanie przestrzeni o połowie wysokości. Dla ekstra wiszącej przestrzeni, umieszcza dodatkową półkę lub dwie na poziomie pół-wysokości.

While to może nie wydawać się jak wielka umowa, krótkie ściany po obu stronach drzwi szafy mogą być równie ważne. Idealnie, te ściany powinny być co najmniej 12 cali szerokości. To pozwoli ci osiągnąć strony szafy łatwo. Należy również upewnić się, że wysokość szafy jest równa wysokości sufitu w pomieszczeniu. W ten sposób Twoja szafa będzie miała dużo miejsca. Tak więc, jeśli spieszysz się, aby ubrać się rano, nie zapomnij zmierzyć wymiarów swojej szafy walk-in i wybierz rozmiar, który pasuje do przestrzeni, którą masz.

Proste zasady projektowania szafy wnękowej

Jeśli planujesz zainstalować szafę walk-in lub masz reach-in closet, istnieje kilka prostych zasad projektowania, których powinieneś przestrzegać. Robić twój szafie jak wygodny jak ewentualny używać, upewniał się tam jest przynajmniej 24 cale prześwit między szafowymi słupami. Także, upewnia się tam jest dosyć przestrzeń między each divider więc że ubrania mogą ślizgać się łatwo w kącie. Te proste zasady projektowania pomogą Ci stworzyć idealną szafę.

Gdy projektujesz swoją szafę, pamiętaj, aby rozważyć wszelkie media, które mogą być w okolicy. Grzejniki i grzałki potrzebują wystarczająco dużo miejsca do pracy. Pamiętaj również, aby rozważyć różne rodzaje paneli dostępu i linii hydraulicznych. Upewnij się, że wykonujesz pomiary, aby uniknąć przeszkadzania żadnemu z tych mediów. Ostateczny projekt szafy musi być funkcjonalny i atrakcyjny bez blokowania tych mediów. Aby uniknąć problemów z liniami użytkowymi, pamiętaj, aby zaprojektować swoją szafę z tymi rozważaniami in mind.

Koszt budowy wbudowanej szafy

Budowanie szafy może być drogim przedsięwzięciem, nawet jeśli masz doświadczenie i budżet, aby to zrobić. Podczas gdy projekt jest stosunkowo prosty, istnieje szereg rozważań, które mogą znacznie zwiększyć koszt projektu. Średni koszt niestandardowej wbudowanej szafy wynosi od 500 do 1500 dolarów, w zależności od wielkości i złożoności pomieszczenia. Generalni wykonawcy lub handymen może pobierać między 60 a 75 dolarów za godzinę, aby zakończyć projekt. Podstawowa szafa, która zawiera wiszące pręty może kosztować od 50 do 75 dolarów za materiały i pracę. Haki mogą dodać inny $50 do $75 do ceny za square foot.

Custom wbudowane szafy mogą kosztować gdziekolwiek od $1,000 do $2,500, w zależności od materiałów używanych i wielkości przestrzeni. Dodane cechy tych szaf obejmują pręty, półki i inne elementy magazynowe wbudowane. Te szafy są mniej kosztowne do zainstalowania w nowych domach niż są do zainstalowania w istniejących przestrzeniach. Dodatkowo, niestandardowe szafy budowniczych są chętni do pracy z klientami, aby wybrać odpowiedni styl i projekt dla ich domów.

Materiały są kolejnym znaczącym czynnikiem przyczyniającym się do kosztów niestandardowej szafy. Dla prostego, niedrogiego projektu, sklejka i inne materiały będą kosztować aż 200 do 500 dolarów. Drzwi z litego drewna i melaminy będzie kosztować aż $3,500. Pomimo ich niskich kosztów, naturalne drewno szafy niestandardowe wymagają wiele opieki. Ponadto, te szafy nie trwają bardzo długo. Więc jeśli szukasz oszczędności na wbudowanej szafie, rozważ inne materiały.

Koszt caulking/ malowania wbudowanej szafy

Jeśli myślisz o malowaniu szafy, będziesz chciał rozważyć koszt caulking/ malowania. Podczas gdy to może wydawać się małą kwotą, to może naprawdę dodać się, zwłaszcza jeśli masz metalowe systemy wiszące lub półki. Dodatkowo, może to zająć sporo czasu, ponieważ będziesz musiał zostawić cały sprzęt montażowy na miejscu i pracować wokół nich, aby uniknąć uszkodzenia farby.

Możesz zastosować malarza caulk do różnych rozmiarów otworów. Dla przestrzeni około 1/4 cala, pojedynczy koralik uszczelnienia jest zwykle wystarczający, podczas gdy większe luki wymagają więcej niż jednego koralika. Caulk może być również używany do wypełnienia pęknięć na ścianach przed malowaniem. Centra ulepszeń domowych sprzedają materiały do uszczelniania. Aby prawidłowo zastosować materiał, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i czystości. Caulk może być stosowany przez handyperson z pewnym doświadczeniem, ale większe prace mogą wymagać usług weather-stripping lub hydroizolacji professional.

Jeśli planujesz na caulking i malowanie wbudowanej szafy, trzeba będzie budżetu dla farby i materiałów caulking. Farba może wynosić od 10 do 50 dolarów za kwartę, w zależności od rodzaju farby i profesjonalisty, którego zatrudniasz. Właściciele domów mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy, kupując farbę sami. Poza tym, nowa praca farby może dać swoją garderobę zupełnie nowy wygląd.

Zależnie od wielkości otworu, można użyć caulk malarza lub silikon. Ten ostatni jest tańszy i łatwy do zastosowania. Jeśli chcesz uszczelnić duży obszar, powinieneś użyć silikonu. Silikon jest używany do utrzymania rzeczy wodoszczelnych i oferuje lepszą barierę wilgoci. Putty, z drugiej strony, działa bardziej jak miękki cement niż caulk i jest hand-moldable.

Rozmiar reach-in closet

Jeśli szukasz zainstalować reach-in closet w swoim domu, powinieneś upewnić się, że wybierasz odpowiedni rozmiar dla swojej przestrzeni. Te szafy są typowo 24 calami głęboki i trzy osiem stopy szeroki, ale ty potrzebujesz głębokiego reach-in szafy jeżeli ty planujesz na przechować wielkich, bulkier odziewa. Również, ściany powrotne powinny być nie głębsze niż 12 cali, abyś mógł sięgnąć do środka łatwo.

Średni rozmiar szafy reach-in to sześć stóp przez osiem stóp, z 24 calami głębokości. Jeżeli ty próbujesz przechować odzienie, ty potrzebujesz przynajmniej dwa cieki głębia mieścić wieszaki i odzież. Głębszy reach-in szafa musi mieć więcej niż dosyć przestrzeń dla wieszaków, co oznacza, że będziesz miał więcej miejsca w centrum dla większych, nieporęcznych rzeczy. Ty musisz także rozważać rozmiar twój sypialnia gdy wybierający reach-in szafa rozmiar, gdy to może zmieniać dziko.

Boczny zwrot jest częścią reach-in szafa która rozciąga się od sidewalls drzwi otwarcie. Ja jest najlepszy unikać długich bocznych zwrotów gdy tworzą ciężki dosięgać, głębokich przestrzeni które są trudni dostęp. W dodatku, głębokość walk-in szafa musi być przynajmniej cztery stopy głęboki mieścić dosyć magazyn. Ty także musisz opuszczać przynajmniej 24 cale przestrzeń między each wiszącym kawałkiem clothing.

Reach-in szafy są często jedyną opcją składową w małym domu, więc jeżeli ty możesz robić najwięcej z przestrzeni, ty powinieneś rozważać instalować reach-in szafę w twój domu. Są one doskonałym wyborem dla obszarów o dużym natężeniu ruchu i mogą być umieszczone w korytarzach lub foyer. Możesz nawet zainstalować jeden w korytarzu. Istnieje wiele innych miejsc, w których można zainstalować szafę typu reach-in, więc upewnij się, że jest ona dla Ciebie wygodna i funkcjonalna.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top