Czy budowa domu parterowego się opłaca?

Jeśli chodzi o budowę nowego domu, konstrukcja domu jednopiętrowego jest droższa niż porównywalnego domu dwupiętrowego. Dzieje się tak dlatego, że do budowy domu jednopiętrowego potrzeba więcej tarcicy niż do budowy domu dwupiętrowego. Ściany w domu dwupiętrowym są dwa razy wyższe, a Ty potrzebujesz więcej tarcicy na to dodatkowe piętro. W tym roku koszt tarcicy gwałtownie wzrósł. Nie tylko tarcica jest droższa.

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z remonty-zielinski.pl

Koszty budowy domu jednopiętrowego

Koszty budowy domu jednopiętrowego wynoszą zazwyczaj od $20,000 do $50,000. Koszty te są zazwyczaj podzielone na trzy główne kategorie: budowa fundamentów, budowa ramy i siding. Ramy tworzą szkielet domu, więc ta część projektu stanowi większość budżetu. Dodatkowe koszty obejmują okna, siding i dach. To może dodać kolejne 25 000 dolarów lub tak do całkowitego kosztu projektu.

Pierwszym krokiem w planowaniu nowego domu jest wybór odpowiedniego wykonawcy. Koszty będą się różnić od stanu do stanu, i nie są wliczone w koszt ziemi lub rozwoju działki. Jednak zdecydowana większość wydatków związanych z budową domu będzie dotyczyła kosztów pracy i materiałów. Koszty te są uzależnione od podaży i popytu w regionie, w którym planujesz budowę domu. Podczas fazy budowy, prawdopodobnie będziesz mieszkał w tymczasowym mieszkaniu, więc powinieneś uwzględnić te koszty w swoim budżecie.

Koszty odsprzedaży domu jednopiętrowego

Dom jednopiętrowy jest ceniony przez kupujących, a w niektórych podmiejskich dzielnicach, dom jednopiętrowy może sprzedać się szybciej niż dom dwupiętrowy. W starszych dzielnicach miast, jednak, wielopoziomowe domy są preferowane. Jeśli jednopiętrowy dom jest otoczony przez dwupiętrowe domy, odsprzedaż będzie trudnym zadaniem. Jeśli jednak dom jednopiętrowy jest jedynym w sąsiedztwie, jego wartość będzie prawdopodobnie wyższa.

Koszt budowy domu dwupiętrowego na tej samej działce

Jeśli planujesz budowę nowego domu, możesz się zastanawiać, ile kosztowałaby budowa domu dwupiętrowego na istniejącej działce. Chociaż może być tańsze budowanie w górę niż na zewnątrz, wymaga to również usunięcia i przerobienia kilku pomieszczeń. W niektórych przypadkach, budowanie w górę może mieć więcej sensu, ponieważ zwiększy to wartość domu i atrakcyjność. Oto, co musisz wiedzieć.

Zależnie od stanu, koszt drugiej historii może wynosić od 100 000 do 300 000 USD. Ten zakres cen opiera się na średniej szacunków właścicieli domów. Jednakże, jeśli twoja potrzeba jest mała, możesz zdecydować się na częściowy dodatek drugiej historii. W tym przypadku zapłaciłbyś między 90 000 a 120 000 dolarów. Jeśli jednak chcesz mieć większą przestrzeń, być może będziesz musiał zbudować dodatek na drugim piętrze o powierzchni mniejszej niż 1000 stóp kwadratowych.

Wady budowy domu jednopiętrowego

Budowanie domu jednopiętrowego jest bardziej praktyczne, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci. Istnieje wiele zalet domu parterowego, w tym wyższe bezpieczeństwo i mniejsze ryzyko obrażeń ciała. Również, jednopiętrowy projekt pozwala w pełni wykorzystać widoki z balkonów górnego piętra. Dwupiętrowy dom ma również swoje zalety. Jego powierzchnia jest mniejsza niż domu jednopiętrowego, a prace fundamentowe są tańsze. Ponadto, dwupiętrowy dom oferuje lepsze widoki i więcej miejsca na zewnątrz.

Jednopiętrowe domy są bezpieczniejsze niż dwupiętrowe, i są łatwiejsze do ewakuacji w sytuacji awaryjnej. Jednopiętrowe domy pozwalają również na bardziej kreatywne cechy projektowe, takie jak zewnętrzne występy i szczegóły sufitu. Ponadto, pozwalają one na uzyskanie większych przestrzeni zewnętrznych i pomieszczeń. Domy jednopiętrowe mają jednak również pewne wady. Domy jednopiętrowe mają większą powierzchnię, co oznacza wyższy koszt budowy fundamentu i dachu, i są mniej elastyczne w dekorowaniu i zabezpieczaniu domu. Ponadto domy jednopiętrowe często wymagają większych systemów HVAC i innych materiałów budowlanych niż domy dwupiętrowe, więc będziesz musiał wydać więcej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top