Jak zbudować dom samemu

Jeśli nie jesteś architektem, możesz chcieć zatrudnić wykonawcę do samodzielnej budowy zamiast architekta. Jeśli jednak masz bogate doświadczenie budowlane, często możesz działać jako własny wykonawca. Choć nadal możesz chcieć zatrudnić architekta, ta opcja pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. W niektórych przypadkach może to być również najbardziej przystępny sposób na zbudowanie domu.

Wyzwania związane z budową domu przez siebie

Choć możesz być kuszony, aby zbudować swój dom w weekend, powinieneś uszczypnąć się. Nie chcesz przecież spędzić lat na pracy nad tym samym projektem. Ponadto, istnieją inne czynniki do rozważenia, takie jak zmniejszone światło dzienne w zimie. Pomimo najlepszych intencji, możesz skończyć miesiące za harmonogramem. Jeśli nie jesteś pewien, jak poradzić sobie z tymi wyzwaniami, czytaj dalej. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas i pieniądze!

Jak być może zebrałeś, samodzielne budowanie domu jest ogromnym przedsięwzięciem. Musisz kupić ziemię, wybrać projekt domu, wybrać szafki, blaty i armaturę, a wszystko to przy zachowaniu budżetu. Projekt może być niezwykle czasochłonny i wymagający. Poza tym, będziesz potrzebował dużo wytrzymałości i zdrowego poczucia humoru, aby przejść przez wszystkie etapy. Oto kilka wspólnych wyzwań, z którymi trzeba się zmierzyć podczas budowy domu:

Koszty zatrudnienia profesjonalnego budowniczego domów

Choć zatrudnienie profesjonalnego budowniczego domów nie jest konieczne, koszty mogą się sumować w czasie. Głównym powodem, dla którego wielu właścicieli domów decyduje się na budowę własnego domu jest chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Opłaty profesjonalnego budowniczego domu różnią się w zależności od ich doświadczenia i miejsca, w którym budują. Same opłaty mogą wynosić do 25% całkowitego kosztu domu. Wynajęcie profesjonalnego budowniczego może być bardzo pomocne w pewnych okolicznościach, ale koszt może być zaporowy, jeśli nie masz doświadczenia.

Wynajęcie profesjonalnego budowniczego domu będzie obejmować pewne dodatkowe koszty, takie jak płacenie podatków od sprzedaży na używanych materiałach i płacenie podatków od nieruchomości na ziemi, na której budujesz. Będziesz także potrzebował polisy ubezpieczeniowej dla właściciela domu. Dodatkowo, zatrudnienie profesjonalnego budowniczego domu oznacza wyższy poziom ochrony, gdyby doszło do katastrofy. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną budowę domu, dobrze jest odłożyć 5% kosztów na niespodziewane wydatki.

Przed rozpoczęciem budowy ważne jest sprawdzenie, czy media są już dostępne na miejscu. Jeśli nie, trzeba będzie je podłączyć. Jeśli tak, to może dodać wszędzie od $ 1,300 do $ 5,000 do całkowitego kosztu. Dla płaskiej działki, podłączenie do kanalizacji miejskiej i linii wodnych może kosztować od 30.000 do 170.000 dolarów. Na szczęście można wyciąć 60% tych kosztów, budując dom samodzielnie.

Zatrudnienie profesjonalnego budowniczego domu oznacza pracę z harmonogramem profesjonalisty. Podczas gdy wynajęcie profesjonalisty może zaoszczędzić czas i wysiłek, oznacza to również, że jesteś na łasce harmonogramu budowniczego. Nadal będziesz musiał regularnie odwiedzać miejsce budowy, aby sprawdzić postępy procesu budowlanego i zaplanować spotkania z budowniczym. To może być poważny ból głowy, jeśli chodzi o finanse.

Choć koszt wynajęcia profesjonalnego budowniczego domu jest niższy ogólnie, koszty zatrudnienia profesjonalnego budowniczego domu mogą się sumować. Generalny wykonawca doda 10-20% całkowitego kosztu projektu. Inni specjaliści, tacy jak architekci, inżynierowie, kreślarze i projektanci, pobierają opłatę za godzinę. Stawki godzinowe są do negocjacji, więc najlepiej jest przesłuchać kilku wykonawców, zanim zdecydujemy się na jednego. Zapytaj o wszelkie ukryte koszty i całkowity koszt.

Wiele osób cieszy się procesem budowy domu i ma tendencję do tego, aby dom wyglądał w określony sposób. Rozmiar okien, lokalizacja kuchni i inne cechy są ważne dla właścicieli domów, a te szczegóły mogą znacznie wpłynąć na budżet. Jednakże, jeśli budujesz nowy dom, zatrudnienie budowniczego może być bardziej opłacalne na dłuższą metę.

Wybór samowystarczalnego budowniczego

Zanim zaczniesz budować dom, będziesz musiał wybrać działkę. Musisz wziąć pod uwagę lokalizację swojej nieruchomości, ilość trawy, którą będziesz musiał kosić oraz ewentualne baseny lub zestawy zabawowe, które będziesz chciał mieć. Musisz również pomyśleć o tym, gdzie będziesz mieszkać podczas procesu budowy. Chociaż możesz wybrać przyczepę kempingową lub tymczasowy dom na miejscu, będzie to kosztowne w trakcie długiej budowy.

Self-builders mogą mieć wszechstronne umiejętności budowlane, ale nadal muszą przestrzegać przepisów budowlanych. Co więcej, niektóre elementy domu muszą być podpisane i zainstalowane przez kompetentną osobę. Niektórzy samobudownicy są mniej zainteresowani wyglądem swojego domu i pozostawiają to architektowi i inżynierowi budowlanemu. W zależności od Twoich potrzeb, możesz wybrać takiego budowniczego, który mniej przejmuje się wyglądem swojego domu.

Samodzielny budowniczy powinien zatrudnić architekta energooszczędnego. Architekci niskoenergetyczni są bardziej skłonni współpracować z Tobą i dać Ci usługi dostosowane do Twojego projektu. Podczas gdy zwykli architekci są często dobrzy w projektowaniu domów jednorazowych, osoby budujące samodzielnie wolą architekta, który będzie odgrywał bardziej aktywną rolę w procesie projektowania. Samodzielni budowniczowie mają również bardziej ograniczony budżet, więc powinieneś rozważyć samodzielnego budowniczego, jeśli tak jest.

Korzyści z wyboru samodzielnego budowniczego są liczne. Jedną z najbardziej znaczących jest to, że możesz sobie pozwolić na dom, który w przeciwnym razie byłby poza zasięgiem większości ludzi. Inną korzyścią jest to, że nie będziesz musiał płacić za zyski dewelopera. Jeśli jesteś pasjonatem samodzielnego budowania, będziesz w stanie uzyskać dom, który pasuje do Twojego osobistego stylu i prawdopodobnie będzie wart więcej pieniędzy, jeśli zdecydujesz się go sprzedać w przyszłości.

Chciałbyś zostać deweloperem, ale nie wiesz jak? Informacje znajdziesz na stronie: https://infojob.pl/jak-zostac-deweloperem

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top