Renowacja mebli krok po kroku – poradnik

Najbardziej podstawowym z wszystkich projektów DIY do renowacji mebli jest zmiana okuć. Jednym z najprostszych sposobów, aby to zrobić jest zastosowanie farby lub plamy. Ale zanim podejmiesz ten projekt, należy zrobić zdjęcia kawałka. W ten sposób można zobaczyć, co prawdziwy kolor ziarna jest jak. Po drugie, należy wybrać kolor plamy lub farby, biorąc pod uwagę wygląd materiału.

Aplikacja plamy lub farby

Przed rozpoczęciem stosowania plamy lub farby do mebli, najlepiej jest przygotować powierzchnię dokładnie z łagodnym mydłem lub detergentem do naczyń. Następnie wytrzyj powierzchnię do sucha czystą szmatką. Po wyschnięciu plamy, lekko przeszlifuj powierzchnię papierem ściernym o granulacji 180. Jest to konieczne, aby upewnić się, że plama będzie trzymać powierzchnię prawidłowo. Zastosowanie farby lub bejcy może również pozostawić drewno wyglądające na niewykończone.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie powierzchni mebli do bejcy. Dla drewna, można użyć pędzla piankowego, który jest zanurzony w farbie, aby zastosować plamę równomiernie. Pamiętaj, aby wytrzeć nadmiar bejcy, ponieważ może to sprawić, że ziarno drewna będzie widoczne. Podczas nakładania bejcy należy pocierać lekkim, równomiernym ruchem, aby stworzyć cienką warstwę bejcy. Gdy wyschnie, wytrzyj nadmiar bejcy niestrzępiącą się szmatką.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top