Okno do piwnicy – jaki typ wstawić?

Jeśli zastanawiasz się nad oknem do piwnicy, być może zastanawiasz się, który typ zainstalować. Niektórzy wybierają okna typu Casement, które otwierają się na oścież i oferują co najmniej dziewięć stóp kwadratowych powierzchni. Są one również bardzo przystępne i mogą zwiększyć wartość domu. Oto kilka czynników do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, który typ okna zainstalować. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o oknach piwnicznych.

Okna skrzynkowe są idealne, ponieważ otwierają się wahadłowo

Choć okna skrzynkowe są idealne, ponieważ otwierają się wahadłowo, nie są pozbawione problemów. Mechanizm zawiasowy może się złamać, a jeśli tak się stanie, okno pozostanie otwarte, co oznacza, że czyszczenie może być trudne. Ponadto mogą być podatne na wichury, ponieważ skrzydło jest słabo podparte, gdy wisi otwarte. W rezultacie nie mogą być używane do instalacji jednostek okiennych A/C.

Okna kasetonowe są energooszczędne. Efektywność energetyczna zmniejsza koszty energii i promuje zrównoważony styl życia. Uszczelka między szybą i skrzydłem okna zapobiega wyciekowi powietrza i tworzy szczelne zamknięcie. Jednakże, ponieważ okna casement mają szynę, wymagają one dodatkowej konserwacji i nie są tak energooszczędne jak okna przesuwne. Tak więc, przed zainstalowaniem okien skrzydłowych, upewnij się, aby zrobić kilka badań first.

Inna korzyść z okien skrzydłowych jest to, że są one trudne do włamania. Po rozbiciu szyby, trzeba będzie obrócić korbę, aby otworzyć okno. O ile nie masz zaufanej osoby, która może je złamać, intruzi prawdopodobnie nie poświęcą czasu na wybicie szyby. Jeśli jednak nie możesz znaleźć korby okiennej w pobliżu, najlepiej zainwestować w zamiennik zamiast tego.

Okno typu casement to świetny wybór dla domów o nowoczesnym wzornictwie. Łatwiej je otworzyć niż tradycyjne okna i jest znacznie bezpieczniejsze. Nie są one jednak tanie – okna obrotowe wymagają mocnych ram i dodatkowych okuć do ich zabezpieczenia. Następnie ponownie, te okna nie są dostępne w tanich cenach, więc może chcesz zapłacić dodatkowo za przeprojektowanie ich w celu osiągnięcia pożądanego wyglądu.

Okna casement oferują lepszą wentylację, ponieważ szyby okienne otwierają się. Otwarte skrzydło wpuszcza więcej powietrza, a kątowe otwarcie pozwala na łatwiejszy dostęp do zewnętrznej szyby. Oznacza to, że podczas czyszczenia okien casement będziesz miał jasny widok. Podczas ich czyszczenia można również dotrzeć do wszystkich czterech narożników ramy. Okno obrotowe zmniejsza również koszty ogrzewania i chłodzenia. Jeśli więc szukasz najlepszego okna do swojego domu, rozważ okna typu casement.

Są one popularnym wyborem, ponieważ zapewniają co najmniej 9 stóp kwadratowych powierzchni podłogi

Większość domów w USA ma okno do piwnicy. Okna te muszą spełniać minimalne wymagania dotyczące wysokości i szerokości, a także ogólnej powierzchni kwadratowej i wymiarów studni okiennej. Aby okno mogło być uznane za okno wylotowe, musi zapewnić co najmniej dziewięć stóp kwadratowych powierzchni podłogi, zgodnie z przepisami IRC. Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom piwnicy, okno wyłazowe musi oferować wystarczająco dużo miejsca, aby wygodnie zmieściła się w nim osoba dorosła.

Są one opłacalne

Instalacja okna w piwnicy jest stosunkowo prostym projektem. Ten typ okna może obejmować markizę, suwak lub okno dwuskrzydłowe. Okna dwuskrzydłowe będą zajmowały więcej miejsca na ścianie, a okna obrazkowe mogą nie zapewnić wystarczającej wentylacji. Można również zamienić okna. Poniżej wymieniono korzyści z zainstalowania okna w piwnicy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Ten projekt można ukończyć w ciągu czterech dni lub mniej.

Koszt instalacji okna w piwnicy wynosi od 500 do 1000 USD. Podczas gdy rzeczywisty proces instalacji jest prosty i nieskomplikowany, niektóre czynniki mogą wpływać na koszty. Wielkość otwarcia, miejsce do zainstalowania i inne niestandardowe cechy podniosą cenę. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, dodatkowym wydatkiem jest blokada okna. Należy również rozważyć wartość pokoju, który zostanie dodany do domu.

Okno w piwnicy może dodać znaczną wartość do domu. Okno wylotowe pozwala legalnie sprzedawać swoją przestrzeń piwnicy jako sypialni. Ta cecha sama w sobie może zwiększyć wartość domu o tysiące dolarów. Instalacja okna w piwnicy jest łatwe i niedrogie, jeśli zrobić to samemu. W zależności od stanu i regionu, może być w stanie odzyskać cały koszt okna w odsprzedaży. Jednak należy przygotować się do spędzenia więcej niż 6000 dolarów dla profesjonalnej instalacji. Obszar, który obejmuje okna piwnicy powinien być 10′ x 10′.

Okna piwnicy są najczęstszym typem okna egress w piwnicy. Mają one huśtawkę na zewnątrz i wymagają jednego zawiasu bocznego. Ze względu na ich rozmiar i outward swing, są one idealne dla mniejszych przestrzeni, takich jak piwnica. Casement okna są opłacalne i zwiększy ilość świeżego powietrza w pokoju. Kosztują one od 200 do 500 dolarów za okno, w zależności od marki i rozmiaru. Okno przesuwne może kosztować więcej niż 700 dolarów za okno.

Dodanie okna do piwnicy to świetny sposób na stworzenie pełnowymiarowego pokoju bez naruszania integralności domu. Ale będziesz musiał mieć przestrzeń pełzającą, aby zainstalować ten typ okna. W niektórych miejscach trzeba będzie zainstalować bardzo dużą studnię, aby pomieścić okno. Ale okno do piwnicy jest nadal opłacalne. Jeśli planujesz zainstalować okno, pamiętaj, aby sprawdzić lokalne kody budowlane przed zainstalowaniem jednego.

Dodają wartość do domu

Okno w piwnicy może zwiększyć wartość odsprzedaży domu. Większość homebuyers szukają otwartego planu podłogi w swoich domach. Okno w piwnicy jest doskonałym sposobem, aby to się stało legalnie. Pozwala to przeciętnej wielkości osobie uciec z ciemnej piwnicy, a także przynosi bryzę w przestrzeni w niektóre dni. To również sprawia, że piwnica bardziej livable i enjoyable.

W przypadku pożaru, dodając okno egress do piwnicy może pomóc uczynić przestrzeń livable i bezpieczne. Kupujący doceniają również funkcję bezpieczeństwa. Okno w piwnicy może zwiększyć wartość domu. Niezależnie od tego, czy jest to prosty dodatek, okno wylotowe to świetny sposób na zwiększenie wartości domu. Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć zainstalowanie okna w piwnicy.

W niektórych obszarach, dodanie okna egress może znacznie zwiększyć wartość odsprzedaży domu. Okna te pozwalają legalnie sprzedawać pokój w piwnicy jako sypialnię. Mogą one nawet odzyskać swoje koszty w wartości odsprzedaży domu. W zależności od lokalizacji, może być w stanie w pełni odzyskać koszty instalacji okna w piwnicy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top