Okno narożne w kuchni – na co zwrócić uwagę?

Twoje okno narożne w kuchni ma kilka szczególnych zalet. Po pierwsze, pozwala Ci uzyskać naturalne światło do kuchni. Pozwala również na dodanie rośliny, takiej jak kaktus. Kaktusy są łatwe w pielęgnacji i ładnie komponują się pomiędzy zlewem a oknem. Dostają maksymalną ilość światła, co jest pomocne, jeśli masz trudny czas pamiętając o podlewaniu roślin. Akcenty koordynujące kolor to świetny sposób, aby dodać trochę osobowości do swojej przestrzeni. Możesz użyć kolorów, które wybierasz w swojej kuchni, aby dopasować akcenty.

Otwarte półki to świetne rozwiązanie dla narożnych szafek ściennych

Wiele narożnych szafek ściennych nie ma odpowiedniego rozmiaru dla Twojej kuchni. Może to zrujnować estetykę projektu. Zamiast używać nieatrakcyjnej, zamkniętej szafki, wypróbuj otwarte półki. Można je umieścić w narożniku lub owinąć wokół niego, aby efektywnie wykorzystać przestrzeń. Otwarte półki pozwalają również na wprowadzenie różnych wykończeń do przestrzeni. Możesz również użyć wysokich szafek narożnych, aby stworzyć spiżarnię.

Inna opcja dla otwartych półek to wysuwana półka. Ten typ półki jest zaprojektowany, aby być dostępne z drzwiami szafki otwarte, i wyciąga się z boku za pierwszą półką. Ten rozwiązanie miewa skłonność być drogim niż inni opcje, ale ja jest warty cena mniej zamknięci gabinety w kuchni. Otwarte półki pozwalają na łatwe czyszczenie, zbyt, ponieważ będziesz umieszczać przedmioty w środku, i łatwiej jest wytrzeć otwarte powierzchnie.

Gdy instalujesz otwarte półki w rogu, upewnij się, że rozważasz rozmiar otworu szafki i rodzaj akcesoriów, które musisz dopasować. Istnieją akcesoria zaprojektowane dla każdego przedziału cenowego, od przyjaznych dla budżetu jednostek półokrągłych do droższych organicznych w kształcie pełnych tac wysuwanych. Oprócz otwartych półek, są „magiczne narożniki” jednostki z 4 koszami, które pozwalają na dostęp do przedmiotów poza jednostką.

Choć otwarte półki mogą być przyciągającym wzrok rozwiązaniem dla twoich narożnych szafek ściennych, nie chcesz, aby były zbyt przytłaczające. Raczej niż mieć twój kuchnię patrzeć chaotyczny, otwarty półki robić pokój patrzeć czysty i opływowy. Jeśli nie jesteś pewien, czy otwarte półki to właściwe rozwiązanie dla Twojej kuchni, możesz zacząć od kilku otwartych półek na dolnej połowie ściany, a następnie przejść do drugiej połowy pokoju.

Kurtyny są klasyczną opcją

Kątne okna w kuchni mają wiele zastosowań. Możesz je wykorzystać jako funkcjonalną część wystroju kuchni lub dodać estetyczny akcent do pomieszczenia. Na przykład, ty możesz instalować pojedynczych kawiarnianych pręty, które są długimi słupami z finials przy jakaś końcówką dołączającą wsporniki nad okno ramą lub outside okno ramą. Pojedyncze pręty mogą być regulowane w długości i mają zwieńczenia, które utrzymują zasłony od spadania z bieguna. Upewnij się, że znajdziesz taki, który pasuje do wymiarów okien w twojej kuchni, ponieważ karnisze mogą być drogie.

Karnisze to kolejna świetna opcja. Jeśli chcesz dodać bardziej formalny wygląd do pokoju, możesz zdecydować się na zasłony z kieszeniami na pręty lub ukryte zasłony z zakładkami. Te opcje tworzą miękkie pionowe fałdy, podczas gdy wiszące klipsy są bardziej zrelaksowane i swobodne. Jeśli chcesz mieć bardziej zabawny wygląd, rozważ użycie odważnych wydruków lub monochromatycznych wzorów. Cokolwiek wybierzesz, na pewno będziesz zadowolony z końcowego rezultatu.

Jeśli jesteś majsterkowiczem, możesz zrobić własny drążek do zasłon z drewnianych kołków. Piłki pingpongowe robią doskonałe karnisze. Te pręty są idealne dla małych okien i są lekkie. Możesz również zrobić własne pręty, postępując zgodnie z instrukcjami na shineyourlightblog. Alternatywnie, można kupić karnisze ze sklepów lub zamówić je online. Karnisze są ponadczasową opcją dla kuchennych okien narożnych.

Oprócz funkcjonalności, karnisze mogą dodać klasyczny akcent do Twojego domu. Wybierz wykończenia ze szczotkowanego niklu lub szczotkowanego brązu, aby dopasować się do innych elementów wyposażenia pokoju. Te pręty są trwałe i mogą dodać dekoracyjny dotyk do twojego domu. Są one dostępne w wielu różnych stylach, kolorach i wykończeniach. Wybierz styl, który uzupełnia styl Twojej kuchni i uzupełnia styl przestrzeni.

Wytrzymałe, solidne i bezpieczne

Nie musisz rezygnować z wyglądu swojej kuchni, aby cieszyć się widokiem na zewnątrz. Dzięki oknu narożnemu możesz cieszyć się widokiem z ogrodu, a nawet obserwować, jak Twoje dzieci bawią się w ogrodzie. Ten styl może nadać pomieszczeniu bardziej przestronny wygląd i często charakteryzuje się dużymi, prostokątnymi liniami siatki, które nie mają linii siatki trzymających szkło. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć współczesny, czy rustykalny wygląd, okno narożne będzie pasować do Twojego wystroju.

Okno narożne może być świetnym dodatkiem do kuchni, jeśli chcesz zwiększyć cyrkulację powietrza. Wybierz drewnianą ramę i dodaj linie kratowe lub pomaluj ją na biało, co sprawi, że będzie bardziej wytrzymała. Do wnętrza można dodać elementy dekoracyjne, takie jak wzorzyste zasłony, aby dodać atrakcyjności wizualnej i prywatności. Aby okno było doskonałym dodatkiem do pokoju, rozważ czarny stalowy materiał, który dobrze komponuje się z drewnianą podłogą i krzesłami do jadalni na świeżym powietrzu.

Jeśli szukasz minimalistycznego projektu, instalacja okna narożnego jest doskonałą opcją. Tego typu okna mogą dodać światła i sprawić, że twoja kuchnia poczuje się większa. Możesz również umieścić półki w pobliżu okna, aby wyświetlić swoje kolekcje lub ramki na zdjęcia. A jeśli wolisz być bardziej prywatny, okno narożne może być zainstalowane w rogu. Minimalistyczna kuchnia może być zarówno funkcjonalna, jak i piękna. Minimalistyczna kuchnia może być minimalistyczna i nadal pokazywać szczegóły architektoniczne. Okno narożne może być świetnym dodatkiem do każdej kuchni.

Przy wyborze typu okna narożnego do kuchni, upewnij się, że wybierasz najbardziej bezpieczny i wytrzymały jeden możliwy. Musi ono również zapewniać odpowiednią wentylację i światło. Powinieneś upewnić się, że dostajesz firmę z inżynierem strukturalnym lub architektem na personel. Chcesz się upewnić, że zespół instalacyjny jest dobrze wyszkolony, więc opłaca się wybrać instalatora okien z tymi ekspertyzami na personelu. Możesz nawet uzyskać bezpłatną wycenę nowego okna, dzwoniąc do kilku lokalnych firm.

Naturalne światło

Kuchnia jest sercem domu, a uzyskanie więcej naturalnego światła sprawi, że poczuje się znacznie bardziej otwarta, zapraszająca i zdolna do przygotowania pysznego posiłku. Być może nie chcesz się ruszać tylko po to, by poprawić kuchnię, i być może nie masz budżetu na przebudowę. Ale są pewne proste zmiany, które możesz wprowadzić, aby zwiększyć naturalne światło w kuchni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak. Zacznijmy. Używanie narożnego okna jako źródła naturalnego światła w Twojej kuchni jest jednym z najprostszych sposobów na wykorzystanie go w pełni.

Będziesz szczęśliwszy i bardziej produktywny w swoim domu, jeśli zwiększysz swoją ekspozycję na naturalne światło. Badania wykazały, że osoby wystawione na działanie światła słonecznego poprawiają swój nastrój. Ekspozycja na naturalne światło poprawia nasze rytmy okołodobowe, promując regularny sen i spadek stresu. Dlaczego więc nie zacząć już dziś? Oto 8 prostych wskazówek, jak zwiększyć ilość naturalnego światła w Twoim domu:

Okno narożne przyniesie naturalne światło do ciemnego kąta kuchennego. Zainstalowanie okna nad zlewem to kolejny prosty sposób na dodanie naturalnego światła do kuchni. Innym świetnym sposobem na zwiększenie naturalnego światła jest zainstalowanie okna nad zlewem. Niezależnie od tego, czy zainstalujesz okno nad zlewem, czy w osobnym miejscu, możesz cieszyć się naturalnym światłem, które się z nim wiąże. Możesz dodać okna nad zlewem, aby zmaksymalizować naturalne światło, jednocześnie redukując potrzebę otwierania zasłon.

Oszczędność energii

Dobrze oświetlone pomieszczenie przyczynia się do poczucia dobrego samopoczucia. Jest to szczególnie prawdziwe w kuchni, gdzie okna narożne zapewniają mnóstwo naturalnego światła. Urządzenie wykuszu w stylu skrzyniowym da wrażenie spożywania posiłków na świeżym powietrzu, a biurko umieszczone przed oknem zapewni godziny naturalnego światła dla roślin. Jeśli nie jesteś pewien, który wzór wybrać, rozważ modele asymetryczne lub symetryczne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top