Schody półkowe – jak zrobić półki krok po kroku

Istnieje wiele sposobów na zrobienie schodów półkowych, ale ten łatwy, oszczędzający miejsce, mniej kosztowny i czasochłonny projekt nauczy Cię jak zrobić półki krok po kroku. Oto trzy proste kroki. Wszystkie wymagają podstawowych narzędzi ręcznych. Najpierw zmierz szerokość swoich schodów i zmierz długość drewna. Następnie przytnij drewno na kątach wskazanych na miarce. Następnie przytnij krawędź ramy, aby dopasować ją do kąta.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu remontdachu.org.pl

Mniej kosztowne

Mniej kosztowne schody półkowe to fantastyczny sposób na zmaksymalizowanie przestrzeni magazynowej. Nie tylko możesz na nich przechowywać książki i inne przedmioty, ale są też świetnym miejscem do eksponowania swoich kolekcji. I możesz sprawić, że będą tak dekoracyjne, jak lubisz. Jeśli nie jesteś typem spryciarza, możesz nawet zrobić własne półki na książki dla swojego domu. Co więcej, możesz zrobić z nich domki dla psa i wykorzystać je do wyświetlania zabawek i kolekcjonerstwa swoich pupili.

Jeśli nie chcesz inwestować w pełną szatnię, możesz użyć jednostek ściennych. Można je zainstalować z tyłu drzwi. Półki zapewniają niezbędną głębokość do zamontowania regału z książkami lub ławy. Do półek można również dodać inne przedmioty, takie jak poduszki czy lampa. I nie zapomnij o przestrzeni pełzającej poniżej – zawsze możesz użyć tej przestrzeni magazynowej, aby dodać drzwi, które możesz zamknąć, aby uniknąć wpuszczania zimnego powietrza.

Przestrzeń pod schodami jest trudnym obszarem do wykorzystania. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nie ma szafy pod schodami. Możesz użyć przestrzeni pod schodami do przechowywania pojemników, takich jak sezonowe ubrania, lub półek na przedmioty, które nie należą do sypialni. Mniej kosztownym rozwiązaniem tego problemu byłaby ławka z wbudowanymi wnękami. Możesz również użyć obszaru przechowywania jako wejścia.

Więcej funkcjonalności

Przy budowaniu schodów półkowych, będziesz musiał zmierzyć odległość od dna podłogi do góry ramy. Następnie przytnij dolną półkę, aby dopasować ją do pożądanej długości biegu. Gdy masz już odpowiedni rozmiar, możesz przejść do następnego kroku. Aby zbudować schody, będziesz musiał wyciąć dwa kawałki sklejki: kawałek górnego zbocza i kawałek dolnego zbocza. Upewnij się, że krawędzie obu kawałków są sfazowane.

Aby schody półkowe były bardziej funkcjonalne, możesz zamontować półki i szafki na ścianie u dołu schodów. Otwarta przestrzeń pod schodami może służyć jako przechowalnia w czasie zimy. Możesz nawet zamontować pojemniki na małe przedmioty, takie jak buty i zabawki. Zainstaluj grube listwy wokół otworu, aby nadać mu wykończony wygląd. Możesz również powiesić kosze na ścianie, aby przechowywać dodatkowe przedmioty. Upewnij się, że wybierasz solidne i łatwe w utrzymaniu drewno, aby uniknąć pęknięcia drewna.

Jeśli przestrzeń półek pod schodami jest pusta, możesz dodać kilka półek lub przechowywania. Jeżeli ty masz dużo pustej przestrzeni pod schodami, ty możesz wybierać prostego colour plan dla półek i stackable magazyn. Rozważ użycie do tego celu systemu przechowywania Sortera firmy Ikea. Twoi goście pokochają sposób, w jaki wyglądają półki i przestrzeń magazynowa pod schodami. Oni także dziękują ciebie dla dodatkowej przestrzeni magazynowej.

Inny sposób robić półkowym schodom więcej funkcjonalnym jest dodawać otwartego bookhelf pod schodami. Otwarte półki są świetne do przechowywania książek, natomiast zamknięte świetnie nadają się na zabawki i inne drobne przedmioty. W ten sposób goście nie będą wiedzieć, że pod schodami znajduje się ukryta przestrzeń do przechowywania. Możesz nawet wykorzystać tę przestrzeń do wyeksponowania niektórych przedmiotów kolekcjonerskich. Możesz nawet zbudować budę dla psa lub pojemną budę dla swojego futrzanego przyjaciela.

Dobry system schodów półkowych powinien być na tyle elastyczny, aby pomieścić wiele wymagań dotyczących przestrzeni magazynowej. Jeżeli przestrzeń jest problemem, ty możesz także rozważać instalację szafki lub szuflady pod schodami. W ten sposób można wykorzystać przestrzeń pod schodami bez konieczności usuwania podłużnic. Będziesz zaskoczony tym, jak wiele miejsca to stworzy! Tak więc, śmiało, uczyń swoje półki bardziej funkcjonalnymi! Pokochasz przestrzeń, którą stworzyłeś!

Więcej miejsca efektywnego

Półki to idealny sposób na zmaksymalizowanie miejsca do przechowywania pod schodami. Możesz stworzyć dekoracyjne półki lub wykorzystać je do przechowywania przedmiotów kolekcjonerskich i książek. Alternatywnie, możesz zbudować budę dla psa lub pojemną budę i trzymać w niej swojego pupila. Następnie wystarczy wyłożyć schody płytkami w tym samym kolorze i stylu co reszta pomieszczenia. Po tym wszystkim, można użyć przestrzeni pod schodami, aby stworzyć drugą klatkę schodową lub dodatkową sypialnię.

Innym sposobem na optymalizację przestrzeni pod schodami jest umieszczenie półek lub stojaków. Dodanie półek lub stojaków do przestrzeni pod schodami jest najprostszym sposobem na zorganizowanie przestrzeni. Półki mogą pomieścić kilka przedmiotów bez dodatkowej wagi ciężkich mebli. Wybierz półki o różnych rozmiarach i asymetrycznych kształtach, aby stworzyć przyjemny, asymetryczny projekt. Co więcej, możesz zainstalować otwarte lub zamknięte półki na swoich schodach. Otwarte półki są szczególnie przydatne, jeśli masz apartament na dole.

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować tradycyjne schody, rozważ zainstalowanie pływających schodów zamiast tego. Oszczędzają dużo miejsca i podwajają się jako miejsca do siedzenia, jak również. Oprócz zapewnienia miejsca do przechowywania, schody pływające mogą również zapewnić Ci piękną przestrzeń dla wbudowanych półek lub siedzeń. Przestrzeń pod twoimi schodami może być przekształcona w obszar magazynowy przez zainstalowanie drabiny lub małej jednostki półek.

Innym świetnym sposobem na zmaksymalizowanie przestrzeni pod twoimi schodami jest dodanie szafy. Zamiast umieszczać w innej szafie, możesz zainstalować wysuwaną ławkę lub kubiki i stworzyć mały pokój błotny. Alternatywnie, można użyć przestrzeni pod schodami, aby stworzyć miejsce do przechowywania ubrań, butów, bagażu i innych przedmiotów. Jeśli twoje schody są już wąskie, możesz przekształcić przestrzeń pod nimi w spiżarnię.

Mniej czasochłonne

Jeśli budujesz półki, aby biegły od końca do końca, możesz preferować mniej czasochłonną i bardziej bezpieczną opcję – budowanie ich bezpośrednio na schodach. Aby to zrobić, dołącz sklejkę do dolnej części schodów. Przymocuj końce półek do kawałka zbocza, a następnie przybij sklejkę, aby zabezpieczyć je na schodach. Następnie wsuń półki do pożądanej przestrzeni pod schodami.

Zależnie od długości półki, powinieneś wybrać długość wzrostu, która odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli planujesz zbudować schody z ukośną krawędzią, upewnij się, że drewno jest cięte pod kątem ramy. Możesz użyć kątomierza, aby określić właściwy kąt. Możesz również zbudować schody z krótszym wzniosem, więc element wznoszący będzie krótszy. I pamiętaj, że górna powierzchnia Twoich schodów powinna być również fazowana.

Dodanie obszaru przechowywania do Twoich schodów również uwolni cenną przestrzeń. Na przykład, możesz zainstalować spiżarnię na schodach, aby przechowywać puszkowane i suszone towary. Aby uzyskać więcej miejsca, możesz dodać stałe półki do swoich schodów. Upewnij się, że używasz grubej listwy wokół otworu, aby nadać mu wykończony wygląd. Istnieje wiele sposobów na dodanie przechowywania do klatki schodowej. Jeśli chcesz ułatwić dotarcie do przedmiotów, możesz zrobić półki z szuflad, zamiast szafek.

Zamiast instalować poręcz na schodach, możesz zainstalować półki pod nimi. Mogą być one wykonane z drewna, szkła lub metalu. Możesz wybrać najlepszy materiał dla swoich schodów, pod warunkiem, że jest on strukturalnie zdrowy. Nie zapominaj też o estetyce – możesz nawet zbudować drzwi, które zasłonią całe schody. Możesz również zlecić wykonanie drzwi na zamówienie, według konkretnych wymiarów. W ten sposób schody będą idealnie pasować do wystroju Twojego domu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top