Dom jednopiętrowy z płaskim dachem – kiedy jest zalecany?

Jednopiętrowy dom z płaskim dachem przypomina bazę wojskową. Płaski dach pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. Ale kiedy płaski dach jest najlepszym wyborem? Dom z płaskim dachem zazwyczaj nie jest polecany na wietrzne tereny, ponieważ nie będzie można ustawić żagli na szczycie budynku. Możesz jednak wykorzystać płaski dach, robiąc z niego taras.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z wspolnota-mieszkaniowa.pl

Maksymalizacja przestrzeni

Jeśli budujesz dom parterowy z bardziej płaskim dachem, istnieje kilka wskazówek, które pozwolą Ci zmaksymalizować przestrzeń. Planując projekt domu, pamiętaj o wysokości sufitów i o tym, czy masz miejsce na meble i możliwość chodzenia po całej przestrzeni. Aby zwiększyć przestrzeń, możesz zbudować lukarny lub dodać tunele świetlne do dachu, aby uzyskać maksymalne światło. Co więcej, możesz wykorzystać przestrzeń dachową na panele słoneczne lub cieszyć się widokiem z pokładu dachu. Możliwości domu z płaskim dachem są nieograniczone i mogą być tak wyjątkowe i ekscytujące, jak Twoje marzenia.

Ochrona przed ekstremalnymi zmianami temperatury

W wielu miejscach płaskie dachy na budynkach otrzymują najwięcej bezpośredniego światła słonecznego w ciągu dnia. Powoduje to, że dachy te ulegają silnemu przegrzaniu, a znajdujące się pod nimi pomieszczenia stają się nieznośnie gorące. Dzieje się tak, ponieważ ciepło jest przenoszone z dachu do pomieszczeń poniżej. Istnieją jednak pewne rozwiązania tego problemu. Można na przykład zainstalować samoprzylepny podkład lodowo-wodny. Aby go zainstalować, należy odkleić górną połowę podkładu i przykleić go do dachu. Po zainstalowaniu należy upewnić się, że jest on gładki przed przybiciem go do dachu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top