Szafa biała – do jakich wnętrz się ona dopasuje?

Szafa biała

Wybór mebli, które mają stać się ozdobą naszego wnętrza i perfekcyjnym uzupełnieniem naszej aranżacji tak naprawdę nigdy nie był prosty. Rynek meblowy daje nam bowiem ogromne możliwości wyboru, a nie zawsze te meble, które trafiają w nasze gusta okazują się pasującym dodatkiem do naszych wnętrz. Przeglądając różnego rodzaju katalogi z inspiracjami od projektantów, z pewnością zauważyliśmy, że obecnie to szafa biała króluje w niektórych wnętrzach. Jednak do jakich aranżacji się ona głównie dopasuje?

Szafa biała i jej ogólna stylistyka

Szafa biała zdominowała obecnie wszelakie katalogi wnętrzarskie i można śmiało powiedzieć, że stała się ulubionym meblem i dodatkiem do wnętrz wszystkich projektantów. W przypadku szafy białej mówimy jednak o dość specyficznej stylistyce, która może stanowić połączenie względnej surowości z elegancją. Szafa biała zazwyczaj występuje w wyjątkowo prostej formie i nie posiada zbędnych zdobień. Może mieć zamontowane na drzwiach dodatkowe lustro, jednak jest to już kwestia indywidualna. Można z powodzeniem jednak powiedzieć, że jeśli chodzi o szafę białą, to z pewnością nie mówimy o meblu przeznaczonym do wnętrz klasycznych czy boho. Tam dominują żywe i dość dynamiczne kolory związane z naturą. Szafa biała jednak cechuje się dość zimnym wyrazem i specyficznym stylem.

Szafa biała jako idealny mebel do minimalistycznych wnętrz

Z pewnością jeśli mówimy o szafie białej, możemy powiązać ją z minimalizmem. We wnętrzach zaaranżowanych w tym stylu dominuje biel i czerń, która przeplata się z szarymi akcentami. Dodatkowo minimalizm zobowiązuje nas do tego, by stawiać na maksymalnie prostą formę i ograniczenie dodatków do tych, które są absolutnie niezbędne. Wobec tego szafa biała idealnie wpisuje się w przedstawioną charakterystykę. Gwarantuje ona zarówno prostą formę jak i śnieżnobiały kolor, które są najbardziej charakterystyczną cechą minimalistycznych wnętrz.

Szafa biała do wnętrz w stylu glamour – czy to się sprawdzi?

Szafę białą można dopasować także do wnętrz w stylu glamour, jednak nie obejdzie się bez kilku, dodatkowych modernizacji. Przede wszystkim styl galmour to styl z połyskiem i wysoką ozdobnością. Wobec tego jeśli zdecydujemy się na szafę białą, warto zadbać o to, by wymienić jej uchwyty na te, które są o wiele bardziej dekoracyjne np. w formie niewielkich diamencików. Zajmie nam to kilka minut, a w ten sposób szafa biała będzie mogła stać się dumnym reprezentantem tego stylu wnętrzarskiego i zyska ona nieco bardziej luksusowy wydźwięk. Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top