Wizualizacja kuchni z aneksem – gdzie zrobić?

W tym artykule przyjrzymy się Wizualizacja kuchni z aneksemX, definicji symetrii oraz temu, jak oddzielić dodatek od oryginalnego domu dziedzińcem. Przyjrzymy się również różnicom między projektami symetrycznymi i asymetrycznymi. I przyjrzymy się planowi projektu, który zawiera zarówno asymetryczne, jak i symetryczne zasady projektowania.

Oddzielenie dodatku od oryginalnego domu za pomocą dziedzińca

Projekt dodatku do domu może być sporym wyzwaniem. Prosty, jednopiętrowy plan często nie jest możliwy. Dodatek musi łączyć się z oryginalnym domem, ale BENT Architecture było w stanie rozwiązać ten problem dzięki centralnemu dziedzińcowi. Dziedziniec pozwala chłodnym bryzom wchodzić do domu, podczas gdy ciepłe powietrze może uciekać. Dodatek musi być podłączony do oryginalnego domu przez lot schodów na dalekim końcu, ale to nie jest problem, jeśli jest oddzielony przez courtyard.

Dwórko może również zaoszczędzić pieniądze na budowie. Koszty renowacji mogą wzrosnąć, gdy dodatek łączy się z istniejącym domem. Może również wystąpić dodatkowe uszkodzenie istniejącego domu, co może zwiększyć koszt budowy. Poprzez oddzielenie dodatku od oryginalnego domu z dziedzińcem, budowniczowie mogą zakończyć swoją pracę, zachowując oryginalny dom w stanie nienaruszonym. Jeśli to możliwe, właściciele domów mogą żyć w istniejącym domu, podczas gdy budowa jest underway.

W wielu przypadkach, dziedziniec może poprawić funkcjonalność domu. Jest to szczególnie korzystne w tropikach, gdzie pomagają w chłodzeniu domu. Dziedzińce mogą być również wykorzystane do stworzenia miejsca zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu. Oddzielając dodatek od oryginalnego domu za pomocą dziedzińca, można uzyskać harmonijne przejście między nimi. Dziedziniec może być również przestrzenią, w której rodzina może cieszyć się na zewnątrz i spędzać czas ze sobą.

Symetria i asymetryczne definicje projektowe

Asymetria i symetria to obie podstawowe zasady projektowania. Symetria tworzy harmonię i równowagę i jest powszechnie stosowana w architekturze. Symetria to rozmieszczenie podobnych elementów wizualnych po przeciwnych stronach przestrzeni. Asymetryczne projekty umieszczają większy, bardziej widoczny element po jednej stronie przestrzeni i mniejszy, bardziej stonowany obiekt po drugiej. Oba style mogą być subtelne i skuteczne, w zależności od wybranego stylu.

Asymetryczne projekty mogą być mieszanką zarówno symetrii, jak i asymetrii. Na przykład asymetryczne kuchnie często zawierają wiele mniejszych grup przedmiotów, ale szerokość każdej grupy musi być spójna. Jest to szczególnie ważne w nowoczesnych kuchniach. Tradycyjne projekty kuchni często zatrudniają asymetryczny projekt, aby podkreślić punkt centralny i związać projekt. Podczas gdy oba podejścia mogą pracować dobrze w kuchniach z aneksem, wybór jednego nad drugim może być trudną decyzją.

Symetria i asymetria to terminy używane do opisania projektu przestrzeni. W projektowaniu, przestrzenie asymetryczne mają podobne elementy. Z drugiej strony, przestrzenie asymetryczne są asymetryczne. Mogą być estetycznie atrakcyjne, ale mogą też być źródłem napięcia. Symetria jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem dla mniejszych kuchni i projektów aneksów, ponieważ asymetryczne kuchnie tworzą niezrównoważoną przestrzeń.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top