Zgłoszenie budowy wiaty – ile czasu?

Aby rozpocząć budowę swojej nowej szopy, trzeba będzie złożyć Zawiadomienie o rozpoczęciu budowy i plan miejsca. Po otrzymaniu zamówienia, fabryka skontaktuje się z Tobą, aby zadać kilka pytań, w tym jak przygotować miejsce dla szopy. Tuff Sheds są dostarczane od poniedziałku do piątku, w tym święta. Upewnij się, że ktoś jest w domu podczas budowy, więc może podpisać papierkową robotę.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z kobiecastronabudowania.pl

Ogłoszenie o rozpoczęciu

Ogłoszenie o rozpoczęciu jest dokumentem prawnym, który formalnie odnotowuje swój zamiar rozpoczęcia ulepszeń na swojej nieruchomości. Powinien on zawierać nazwę nieruchomości i rodzaj pracy, którą planujesz wykonać. Powinien również zawierać kwotę wszelkich obligacji wymagane. Powinien również zidentyfikować cię jako właściciela nieruchomości, generalnego wykonawcy, a wszelkie poręczenia lub pożyczkodawcy zaangażowanego. Brak zapisu tego dokumentu może prowadzić do podwójnej zapłaty za tę samą pracę.

Ogłoszenie o rozpoczęciu prac jest obowiązkowe w wielu stanach. Inne stany oferują go jako opcjonalny środek ostrożności. Niezależnie od tego, w którym stanie mieszkasz, ważne jest, aby złożyć odpowiednie dokumenty, aby zapobiec podwójnej płatności lub innym problemom, które mogą się pojawić. Wydział budownictwa nie może przeprowadzić pierwszej inspekcji ukończonej konstrukcji bez Notice of Commencement. Możesz również złożyć notarialne oświadczenie, które potwierdza, że złożyłeś Notice of Commencement.

W większości przypadków pozwolenie na szopę będzie wymagane, jeśli powierzchnia budynku przekracza 150 stóp kwadratowych lub 5 000 USD. Zanim zaczniesz układać beton, musisz zaplanować inspekcję płyty. Biuro poborcy podatkowego znajduje się na drugim piętrze Ed Ball Building. Jeśli szopa jest poniżej 150 stóp kwadratowych, pozwolenie zostanie wydane przez asystenta ds. pozwoleń. Jeśli nie jesteś pewien, czy pozwolenie jest wymagane, możesz odwiedzić stronę internetową wydziału budownictwa, aby ustalić, czy jest to konieczne.

Plan miejsca

Plan miejsca jest istotnym dokumentem, który określa proponowaną lokalizację szopy. Powinieneś upewnić się, że złożysz skalowane badanie nieruchomości dla lokalizacji szopy. Jeśli budujesz szopę sam, trzeba będzie przedstawić plany dla struktury. Jeśli kupujesz szopę, powinieneś przedłożyć broszurę szopy. Inspektor budowlany przejrzy plany i wyda pozwolenie.

Sheds, które są mniejsze niż 200 stóp kwadratowych nie wymagają pozwolenia. Jeśli szopa jest większa, musi mieć fundament lub pozwolenie na budowę. Istnieją również pewne wymagania dotyczące zagospodarowania przestrzennego. Szopy nie mogą być wyższe niż 15 stóp i nie mogą służyć jako mieszkanie. Muszą być zlokalizowane co najmniej trzy stopy od linii własności, dziesięć stóp od wszelkich struktur pomocniczych, a dwadzieścia stóp od głównego mieszkania. Musisz również obliczyć liczbę stóp kwadratowych przestrzeni, którą musisz zająć dla szopy podczas składania planu zagospodarowania.

Po złożeniu planu zagospodarowania, musisz spotkać się z personelem planowania, aby omówić szczegóły projektu. Otrzymasz listę kontrolną zmian. Trzeba będzie również wypełnić wniosek o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego online. Formularz ten zawiera podstawowe informacje o Twoich planach, jakie znajdują się na tradycyjnym wniosku. Należy również zalogować się do systemu ePlans, aby składać dokumenty i otrzymywać wiadomości e-mail. Możesz również złożyć dokumenty do wydziału planowania, wypełniając wniosek o przegląd rozwoju.

Opłata za przetwarzanie pozwolenia

Przed zbudowaniem szopy musisz uzyskać pozwolenie od lokalnej gminy. Podczas gdy większość wymagań dotyczących pozwolenia różni się od hrabstwa do hrabstwa, powinieneś upewnić się, że przestrzegasz przepisów dla swojego obszaru. Opłaty te powinny być włączone do ostatecznego kosztu projektu. W wielu przypadkach proces składania wniosku można zakończyć online i być może nie trzeba nawet odwiedzać lokalnego wydziału budownictwa, aby uzyskać pozwolenie. Następnie, można rozpocząć budowę szopy, jak tylko masz zatwierdzony permit.

Koszt pozwolenia na budowę zależy od miasta i wymagań, ale można oczekiwać, aby zapłacić gdziekolwiek od $ 400 do $ 2,500. W zależności od wielkości i projektu szopy, opłata może się różnić od miasta do miasta. Ponadto, ramy czasowe dla uzyskania pozwolenia będą się różnić. Ilość czasu wymaganego do uzyskania pozwolenia będzie zależeć od przygotowania wniosku i informacji, które dostarczasz. Pamiętaj, aby sprawdzić lokalne kody strefowe i budowlane, aby zapewnić, że Twoja szopa jest legalna.

Pozwolenie na budowę jest ważne z wielu powodów. Po pierwsze, zapewnia, że struktura spełnia odpowiednie kody. Bez jednego, może skończyć się z wysokim grzywny – nawet 500 dolarów lub więcej – za naruszenie kodów budowlanych. Po drugie, uzyskanie pozwolenia na budowę może zaoszczędzić wiele pieniędzy i stresu. Dlatego ważne jest, aby uzyskać pozwolenie podczas budowania szopy.

Rozmiar szopy

Przed zbudowaniem szopy, ważne jest, aby zrozumieć strefę miejską i kody inżynieryjne. Miasto wymaga pozwolenia na budowę dla budynków większych niż 120 stóp kwadratowych. Szopy mniejsze niż ten rozmiar nie wymagają pozwolenia na budowę. Proces jest prostszy, jeśli podążysz za tymi krokami. Aby przyspieszyć proces, upewnij się, że wypełniasz wymagane dokumenty w całości i złożyć je wszystkie w jednym czasie. Jeśli nie złożysz wymaganych dokumentów, wniosek nie zostanie rozpatrzony.

Pomiary podane na stronie internetowej nie uwzględniają przestrzeni utraconej w ścianach i podłogach. Wnętrze szopy będzie miał mniej miejsca, jeśli jest oprawiony w 2x4s, jak tracisz 3/4 „przestrzeni ściany ze sklejki i trzy czwarte cala z stadniny. Więc 10×12 szopa będzie miał tylko 107 stóp kwadratowych przestrzeni magazynowej. Następnie będziesz musiał dokonać obliczeń na podstawie tych wymiarów.

Szopa 10×12 może być idealna do przechowywania jednego dużego przedmiotu i kilku mniejszych przedmiotów. Uzyskaj przybliżony pomiar każdego dużego przedmiotu, który planujesz przechowywać w szopie, abyś mógł odpowiednio zaplanować. Jeśli przechowujesz kosiarki do trawy, możesz dodać półki do pionowego przechowywania. Jeśli masz więcej przedmiotów, możesz również dodać strych do przechowywania. Wtedy możesz ułożyć kilka pudełek do przechowywania lub przechowywać taczkę.

Długość budowy

Wymagania dotyczące pozwolenia na budowę szopy różnią się w zależności od miasta, stanu i regionu. Jeśli chcesz zbudować szopę w swojej okolicy, będziesz musiał zbadać lokalne działy zagospodarowania przestrzennego i budownictwa. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z lokalnym biurem rządowym. Nie ma substytutu dla dokładnej konsultacji, i często można znaleźć prawa zagospodarowania przestrzennego online lub w lokalnej bibliotece publicznej. Ponadto, prawa zagospodarowania przestrzennego są często umieszczane w urzędach gminnych, jak również.

Po uzyskaniu pozwolenia, trzeba będzie złożyć plan miejsca, który pokazuje swoją planowaną lokalizację szopy. Upewnij się, że lokalizacja jest widoczna ze wszystkich linii własności. Trzeba będzie również złożyć szkic szopy, pokazując odległość od linii działki, wszelkie istniejące struktury, a szopa wymiary. W zależności od stanu, w którym mieszkasz, być może będziesz musiał ubiegać się o więcej niż jedno pozwolenie.

Jeśli budujesz szopę na swojej posesji, powinieneś mieć stopy o głębokości co najmniej 12 cali. Jeśli budujesz szopę z systemem podłogowym, nie potrzebujesz systemu kotwiącego, ale powinieneś mieć co najmniej jedną stopę, która rozciąga się poniżej linii mrozu. W zależności od lokalnych rozporządzeń, może być również konieczne zainstalowanie systemu fundamentów.

Koszt

Zgłoszenie budowy szopy jest konieczne, jeśli zamierzasz zbudować szopę. Jeśli Twoja nowa szopa będzie budowana na przykład na chodniku, będziesz potrzebował pozwolenia na eksploatację budynku od NYC Department of Transportation. Musisz również pamiętać, że potrzebujesz minimum 24′ przestrzeni z dala od wszelkich nieruchomych obiektów, co oznacza, że będziesz musiał zbudować go na płaskiej, czystej stronie. W przeciwnym razie, będziesz musiał shim fundamentu z bloków betonowych lub podkładek, które mogą oderwać się od ogólnego wyglądu Twojej shed.

Land grading i powiadomienie o budowie szopy jest kolejnym kosztem, że właściciele domów muszą zapłacić. Proces ten może kosztować aż $1-$10 za stopę kwadratową, w zależności od obszaru. Krajobraz i nowe rośliny są świetne sposoby, aby wymieszać szopę w krajobrazie. Możesz także chcieć sadzić kwiaty wokół szopy, więc ładnie komponuje się z resztą podwórka. Ale pamiętaj, aby uzyskać zgłoszenie w czasie, aby nikt inny nie korzystał z przestrzeni.

Jeśli twoja szopa jest większa niż 150 stóp kwadratowych, lub jeśli budujesz szopę, która kosztuje 5 000 USD, będziesz musiał mieć przegląd planu. Jeśli projekt jest większy niż to, biuro kolektora podatkowego miasta przydzieli egzaminatora planu, aby go przejrzeć. Biuro poborcy podatkowego znajduje się na drugim piętrze budynku Ed Ball Building. Musisz również zaplanować inspekcję płyty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top